HAYATIN TEKRARI YOKTUR

Baret; başı yaralanmalara karşı koruyan başlıktır. Genellikle sert bir yüzey malzemesi ile iç kısımda yer alan, darbe alıcı daha yumuşak malzemelerden üretilir. Baret özellikle inşaat sektöründe çalışan iş veren ,çalışan ve işçilerin aktif olarak kullanması gerekmektedir.    TBMM’ye sunulan yeni iş güvenliği yasa tasarısına göre kaskını takmayan işçi tazminatsız işten atılabilecek.
Günlük hayatımızdan örnek vermek gerekirse evimizin kapısını kapatmadan dışarı çıkmıyoruz. İş hayatımızda da çalıştığımızın işin bize ne gibi sonuçlar getireceğini bilemiyoruz. Buna yönelik olarak hayatımızı güvence altına alacak giysileri ve aparatları kullanmalıyız. Yakın tarihte Avrupa da bir bakanın işleri denetlemek için gittiği yerde başına buz kitlesi düşmüştür. Başında ki baret bakanı korumuş oldu. Televizyon ve gazetelerde okuduk ve görmüş olduk.
Bakanın hayatını baret kurtardı.
İşçiler çeşitli sebeplerden ötürü baret kullanımını pek tercih etmiyorlar. Baretin sadece kanun zorunlu kıldığı için; takılması gerektiğini düşünüyorlar. Oysaki çıkan iş güvenliği yasalarının tamamını işçileri korumak için. Bundan dolayı çalışanlarda iş güvenliği kültürü oluşturulmalı. Baretlerini kendi güvenlikleri için takmalarının bilincine varmalıdırlar. İş sağlığı ve güvenliği önce kendimizden başlar.
AYKAN OSGB olarak hizmet verdiğimiz firmalara baret takmanın önemini vurgulamaktayız ve uygulamalı olarak göstermekteyiz.. İş sağlığı ve güvenliği  yapılan küçük bir hata maddi ve manevi zarar, yaralanma ve hatta ölüme sebep olabilir. Buna yönelik olarak AYKAN OSGB  iş verenlerin işlerini kolaylaştırmak, çalışanların sağlıklı şartlarda çalışmaları  için yanlarındayız. ‘HAYATIN TEKRARININ OLMADIĞINI’ her zaman hatırlayalım.

Başa dön
0549 618 18 14